Rôzne akcie

Medzinárodný seminár v Amsterdame

V dňoch 20. a 21. novembra 2021 sa v holandskom Amsterdame konal medzinárodný Taekwon-Do tréningový seminár pod vedením veľmajstra Vasilisa Alexandrisa, IX. Dan. Za seredský klub nás na tomto podujatí zastupoval Juraj Kollár.

Veľmajster Alexandris z Grécka je v Taekwon-Do svete váženou a uznávanou osobou, ktorá zasvätila svoj život tomuto športu. Aj vďaka jeho tréningovým metódam patrí Grécko medzi svetovú špičku v Taekwon-Do ITF.

Pre nášho člena Juraja Kollára to nebol prvý seminár pod vedením tohto veľmajstra. Ako sám hovorí: „Nakoľko je to môj idol a už som sa zúčastnil jeho seminára v Srbsku, vedel som, že to bude top.“ Juraj patrí medzí medzi našich najskúsenejších členov, keďže sa taekwondu venuje už desiatky rokov. Okrem toho, že v našom klube pôsobí aj ako pomocný tréner, je ešte stále aj aktívnym súťažiacim a z medzinárodných súťaží nosí pravidelne medaily. Hoci svojím vekom patrí už do tzv. veteránskej kategórie (40+), na súťažiach, ak je to možné, často zápasí a víťazí aj s oveľa mladšími protivníkmi.

Seminár v Holandsku bol zameraný najmä na rôzne bojové techniky a ich kombinácie. Čistý čas cvičenia počas dvoch dní bol 8 hodín, čiže účastníci dostali výrazne „zabrať“. Okrem domácich holandských taekwodistov a nášho zástupcu sa na seminári zúčastnili tiež športovci z Nemecka, Maroka a Južnej Kórei. Na záver sa uskutočnili technické skúšky, po ktorých môžeme skonštatovať, že v Seredi máme ďalší I. Dan!

Všetky skúsenosti a znalosti, ktoré Juraj Kollár na tomto tréningovom seminári získal, budú nie len neoceniteľným prínosom pre neho samotného, ale určite pomôžu aj členom nášho klubu v ďalšom zlepšovaní sa. Jurajovi zároveň gratulujeme k zisku čierneho pásu!

 

admin