Súťaže

Majstrovstvá Slovenska 2019

V závere novembra sme bojovali na Majstrovstvách Slovenska 2019 v Nitre. Proti tímom zo západného aj východného Slovenska sme postavili veľmi mladý tím, ktorý za naše farby zápasil veľmi statočne.

Náš 16-členný výber bol až na jednu výnimku tvorený žiakmi a juniormi, nádej sme tak vložili najmä do rúk nastupujúcej generácii. Cieľ bol opäť jasný – úspešne ukončiť kalendárny rok 2019 a naďalej sa držať na najvyšších priečkach v rámci slovenského taekwonda. Majstrovstvá Slovenska bývajú už tradične rozdelené na dve časti, kde jedna časť, tzv. majstrovská, je určená pre držiteľov vyšších technických stupňov a druhá časť je pre začiatočníkov s najnižšími pásmi. Sereď mala svoje zastúpenie v oboch spomenutých častiach.

V technických zostavách sme tentokrát spolu získali 10 medailí. Spomedzi žiakov bol najúspešnejší Patrik Hrdlovič, za žiačky si hneď na svojej prvej súťaži zlato odniesla Adriána Kucejová a medzi juniorkami (14-17) vyhrala svoju kategóriu Valéria Sárkányová.

Ešte úspešnejší sme boli v disciplíne sparing, kde sa náš zisk medailí vyšplhal až na číslo 14. Väčšina z týchto medailí bola navyše zlatého lesku. V žiackych divíziách svoje kategórie ovládli Simon Rajský, Samuel Ruman, Oliver Rumanovský a Martin Švanda. Za žiačky už svoje druhé zlato pridala Adriána Kucejová a rovnako úspešná bola aj už naša ostrieľaná pretekárka Michaela Šuláková. Medzi juniormi sa vo svojej váhovej kategórii stal majstrom Slovenska Kristian Georgiev a titul získal aj náš jediný dospelý súťažiaci – Juraj Kollár. Ten navyše do svojej medailovej zbierky pridal aj ďalšie zlato, keď medzi veteránmi (40+) uspel v disciplíne silové prerážanie. Za svoje výsledky napokon získal aj pohár pre najlepšieho veterána súťaže.

Seredský tím získal na Majstrovstvách Slovenska 2019 dokopy 25 medailí a pri zrátaní výsledkov z oboch častí súťaže sa stal druhým najúspešnejším klubom!

Cieľom do budúceho roku bude ešte vylepšiť postavenie klubu v celkových umiestneniach a zároveň pridať do tímu viac súťažiacich v kategóriách juniorov a dospelých, čím sa ešte viac zvýši naša kvalita a konkurencieschopnosť.

Výsledky

1. miesto
Kristian Georgiev (sparing), Patrik Hrdlovič (zostavy), Juraj Kollár (sparing, silové prerážanie), Adriána Kucejová (zostavy, sparing), Simon Rajský (sparing), Samuel Ruman (sparing), Oliver Rumanovský (sparing), Valária Sárkányová (zostavy), Michaela Šuláková (sparing), Martin Švanda (sparing)

2. miesto
Tomáš Dušecina (sparing), Patrik Hrdlovič (sparing), Ľubomír Králik (sparing), Alex Georgiev (zostavy), Simon Rajský (zostavy), Matúš Stejskal (sparing), Ema Valenčíková (zostavy)

3. miesto
Alex Georgiev (sparing), Kristian Georgiev (zostavy), Juraj Kollár (zostavy), Karolína Kubalíková (sparing), Michaela Šuláková (zostavy), Ema Valenčíková (sparing)

Ďalšie ocenenie

Najlepší veterán súťaže – Juraj Kollár

Fotografie

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.