Súťaže

Slovak Open 2018

Súťažnú sezónu 2017/2018 sme zakončili podujatím s názvom Slovak Open 2018, ktoré sa konalo v sobotu 16. júna vo Viničnom pri Pezinku. Na túto súťaž sme vyslali čisto žiacky tím a naše mladé nádeje nás ani tento raz nesklamali!

Na súťaži Slovak Open nás reprezentovali štyria žiaci a tri žiačky, ktorí bojovali proti súperom z viacerých klubov zo Slovenska a tiež proti tímu z Rakúska.

Prvou z disciplín boli technické zostavy, kde svoje skúsenosti pretavili na medaily najmä naše žiačky – na stupeň víťazov sa dostali všetky tri. Ako prvá získala zlato Michaela Šuláková, ku ktorej sa následne pridala po veľmi napínavom finále aj Ema Valenčíková. Tamara Královičová vybojovala bronzovú medailu a rovnako z bronzu sa vo svojich kategóriách  mohli tešiť aj naši žiaci Tomáš Dušecina a Kristian Georgiev.

Po zostavách nasledoval sparing, ktorý bol na tejto súťaži výnimočne tvrdý a náročný. Zápasníci si teda museli siahnuť až na dno svojich síl. Ani tu však naši zástupcovia nezaostávali a až päť z nich sa prebojovalo do finále! Kristian Georgiev a Tamara Královičová obsadili druhé miesto a na najvyšší stupeň sa prepracovali Martin Hindický a druhýkrát aj Michaela Šuláková a Ema Valenčíková. Michaela bola na konci súťaže vyhlásená za najlepšiu žiačku súťaže!

Súťažnú sezónu sme teda zakončili ziskom 10 medailí – 5 zlatých, 2 strieborných a 3 bronzových. Taekwon-Do klub Sereď ďakuje mestu Sereď a ZŠ J. A. Komenského za spoluprácu a podporu počas celej sezóny.


Výsledky

1. miesto
Martin Hindický (sparing), Michaela Šuláková (zostavy, sparing), Ema Valenčíková (zostavy, sparing)

2. miesto
Kristian Georgiev (sparing), Tamara Královičová (sparing)

3. miesto
Tomáš Dušecina (zostavy), Kristian Georgiev (zostavy), Tamara Královičová (zostavy)

Najúspešnejšia žiačka súťaže – Michaela Šuláková

Fotografie zo súťaže

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.