Súťaže

Znojmo Open 2018

Aj v roku 2018 sme v úvode júna zavítali do moravského Znojma na tradičnú medzinárodnú súťaž Znojmo Open. Tento rok nás reprezentovalo viacero nováčikov, ale nechýbalo ani niekoľko skúsenejších pretekárov. Vďaka tejto kombinácii sme sa opäť dostali medzi najúspešnejšie kluby celého podujatia!

V Znojme sa okrem domáceho českého výberu predstavili aj tímy z Maďarska, Poľska, Slovinska, Švajčiarska a dva slovenské kluby – Sereď a Trnava. Za Sereď o medaily bojovalo 13 súťažiacich v kategóriách žiakov, juniorov a seniorov.

V disciplíne technické zostavy sme začali hneď zlatom, o ktoré sa medzi dospelými postaral Juraj Ďuračka. K nemu sa následne rovnako úspešným výsledkom pridali aj Alex Georgiev, Samuel Iracký, Tamara Královičová a Lucia Lakatošová. Striebro v zostavách si na svojej prvej súťaži vybojoval Ľubomír Králik a medaily rovnakého lesku získali aj Michal Fidlér a Michaela Šuláková. Na bronz v tejto disciplíne dosiahol Kristian Georgiev.

Po obednej prestávke pokračovala súťaž v disciplíne športový boj a ani v nej sme sa nenechali zahanbiť. Svoje prvé súťažné skúsenosti pretavili na cenné kovy Oliver Rumanovský (bronz) a Patrik Hrdlovič (striebro). Zo skúsenejších zápasníkov potom striebrom bodovali Tamara Královičová a Samuel Iracký a na najvyšší stupeň sa prebojovali Michal Fidlér, Michaela Šuláková a Juraj Ďuračka, ktorý vďaka zisku dvoch zlatých medailí získal aj ocenenie pre najlepšieho súťažiaceho medzi dospelými.

Náš 13-členný tím teda spolu na súťaži Znojmo Open 2018 získal 16 medailí, z toho 8 zlatých, 6 strieborných a 2 bronzové. Na základe týchto medailových umiestnení sme sa tiež mohli radovať zo zisku pohára pre 3. najlepší tím súťaže!

Aj keď sa už súťažná sezóna 2017/2018 blíži záveru, náš klub ešte čaká ďalšia súťaž, ktorou bude 16. júna Slovak Open. Veríme, že sezónu zakončíme úspešne.


Výsledky

1. miesto
Juraj Ďuračka (zostavy, sparing), Michal Fidlér (sparing), Alex Georgiev (zostavy), Samuel Iracký (zostavy), Tamara Královičová (zostavy), Lucia Lakatošová (zostavy), Michaela Šuláková (sparing)

2. miesto
Michal Fidlér (zostavy), Patrik Hrdlovič (sparing), Samuel Iracký (sparing), Ľubomír Králik (zostavy), Tamara Královičová (zostavy), Michaela Šuláková (zostavy)

3. miesto
Kristian Georgiev (zostavy), Oliver Rumanovský (sparing)

Ďalšie ocenenia

Najlepší senior súťaže Juraj Ďuračka
3. najlepší tím súťaže – Sereď

Fotografie zo súťaže

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.