Súťaže

2. kolo Slovenskej ligy

12. novembra 2016 sa na našej domácej pôde v Seredi konalo 2. kolo Slovenskej Taekwon-Do Ligy. V prvom kole sa náš klub umiestnil na 3. mieste, takže cieľ pre kolo druhé bol jasný – obhájiť alebo vylepšiť dané umiestnenie.

V našej domovskej telocvični na ZŠ Komenského bojoval za Sereď 19-členný tím zložený zo žiakov a juniorov. Konkurenciu tvorili i tentokrát kluby zo západnej aj východnej časti Slovenska.

Úspechy sme začali zbierať už v prvej disciplíne technické zostavy, kde sa medailová bilancia zastavila na čísle 16. Konkrétne vybojovali naši zástupcovia v zostavách 3 zlaté, 8 strieborných a 5 bronzových medailí. Ďalšie zlato následne pridal náš najmladší člen Alex Georgiev v špeciálnej disciplíne pre najmenšie deti, ktorou bolo kopanie na rýchlosť. Alex do svojej zbierky neskôr pridal aj striebro za boj s penovými tyčami, čo je taktiež disciplína určená tým najmladším. Ani popoludní sa zbieranie úspechov nezastavilo. V sparingu bola totiž naša bilancia veľmi podobná – 15 medailí, z toho 3 zlaté, 7 strieborných a 5 bronzových.

Celkovo tak seredský klub obsadil na 2. kole Ligy pódiové umiestnenie až 32 krát! V rámci jednotlivcov bodovali už tradične naši skúsenejší pretekári, presadili sa však aj tí menej skúsení. Spomenieme najmä dvoch nováčikov, ktorí súťažili prvýkrát a obaja získali vo svojich kategóriách medaily. Marco Šereg si domov odniesol striebro a bronz a Hanka Rychtáriková dvakrát striebro. Aj tieto úspechy ukazujú, že práca so začiatočníkmi je v našom klube na veľmi dobrej úrovni.

Na záver súťaže sa vyhodnocovali najúspešnejší jednotlivci v danom kole a rovnako aj najúspešnejšie kluby. Tu si odniesol ocenenie Peter Štrpka, ktorý sa stal najlepším juniorom. Medzi klubmi sme sa oproti 1. kolu posunuli o jeden stupienok vyššie, tento raz sme skončili druhí.

Posledné kolo aktuálneho ročníka Ligy sa uskutoční v januári. Na ňom bude prebiehať záverečný boj o najlepší slovenský klub za uplynulý rok. Po dvoch kolách patrí Seredi v tesnom bodovaní tretia priečka a v poslednom kole urobíme všetko preto, aby sme toto umiestnenie minimálne udržali alebo zlepšili.

Výsledky

1. miesto
Alex Georgiev (kopy na lapu), Matúš Javor (sparing), Nina Kopajová (zostavy), Jakub Masnica (zostavy), Simon Rajský (sparing), Peter Štrpka (zostavy), Ema Valenčíková (sparing)

2. miesto
Boris Bilka (zostavy), Michal Fidlér (zostavy), Alex Georgiev (sparing – tyče), Kristian Georgiev (sparing), David Kozmér (zostavy), Tamara Královičová (zostavy), Jakub Masnica (sparing), Simon Rajský (zostavy), Viktor Rychtárik (zostavy), Hanka Rychtáriková (zostavy, sparing), Marco Šereg (sparing), Peter Štrpka (sparing), Sofia Nela Tóthová (sparing), Ema Valenčíková (zostavy)

3. miesto
Boris Bilka (sparing), Kristian Georgiev (zostavy), Nicole Iracká (zostavy), Matúš Javor (zostavy), Nina Kopajová (sparing), David Kozmér (sparing), Artur Lopašovský (zostavy, sparing), Viktor Rychtárik (sparing), Marco Šereg (zostavy)

Fotografie

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.