Súťaže

Znojmo Open 2009

Ako sa už stáva tradíciou, súťažná sezóna pre náš klub končí na medzinárodnej súťaži v Znojme, a tak sme opäť po roku zavítali do tohto zaujímavého českého mesta. Červeného draka, rovnako ako minulý rok, zastupovalo 12 súťažiacich a hoci s viacerými zmenami v nominácii, klubový cieľ bol jasný – dosiahnuť minimálne také úspechy ako v predošlom ročníku.

Súpermi nám boli tímy z Česka, Rakúska, Slovenska a Talianska a súťažilo sa v disciplínach tul (zostavy) a matsogi (sparing), tak medzi jednotlivcami, ako i medzi tímami.

Na úvod zabojovali o cenné kovy naši žiaci v zostavách, kde si striebro odniesol Samuel Iracký a bronz Daniel Vodička. Veľmi úspešní boli opäť juniori, keď si zlato vybojovala momentálne naša najlepšia ženská závodníčka Veronika Mikulincová, z rovnakého úspechu sa tešili i Michal Mužlay a Tomáš Žigo. Bronz pridal Viktor Grznárik.

Na prázdno znovu nevyšli ani naši seniori, zlato získal Matej Kamenár, striebro Juraj Ďuračka.

Po obednej prestávke a tanečnom exhibičnom vystúpení prišla na rad akčnejšia časť podujatia, a síce sparingové boje v ringoch. Tu sa zo zlata tešil ako prvý Viktor Grznárik, neskôr sa k nemu pridal i Tomáš Žigo, ktorý tak medailovo zakončil veľmi úspešnú sezónu a právom mu patrí prvenstvo v klubovej tabuľke súťažiacich. Striebro si do svojej zbierky pridali Veronika Mikulincová a Peter Paulík, bronz Richard Kopál a Michal Mužlay.

Veľmi dobrým vyvrcholením súťaže bola disciplína tímového sparingu. Tu si tímy vyberú piatich zástupcov a nasadzujú ich proti sebe v jednotlivých zápasoch. Za seredský klub sa v tejto zaujímavej disciplíne predstavili Juraj Ďuračka, Viktor Grznárik, Matej Kamenár, Peter Paulík a Tomáš Žigo.

Po naozaj pekných a vyrovnaných zápasoch sme napokon podľahli výberu rakúskej národnej reprezentácie, avšak za predvedené výkony proti tak kvalitnému súperovi sa nemusí nikto hanbiť, práve naopak.

Druhý ročník Znojmo Open bol teda pre nás opäť úspešný, za všetko hovorí bilancia štrnástich medailí a ocenenie pre 3. najúspešnejší klub súťaže.

Súťažná sezóna 2008/2009 bola pre klub Hong Ryong Sereď veľmi dobrá a definitívne potvrdila našu príslušnosť k slovenskej Taekwon-Do ITF špičke. Nadobudnutých pozícií sa určite nebudeme chcieť vzdať ani v sezóne nasledujúcej a už teraz hľadíme na nové výzvy, ktoré nás čakajú.

Výsledky:

1. miesto
Viktor Grznárik (sparing)
Matej Kamenár (zostavy)
Veronika Mikulincová (zostavy)
Michal Mužlay (zostavy)
Tomáš Žigo (zostavy, sparing)

2. miesto
Juraj Ďuračka (zostavy)
Samuel Iracký (zostavy)
Veronika Mikulincová (sparing)
Peter Paulík (sparing)

3. miesto
Viktor Grznárik (zostavy)
Richard Kopál (sparing)
Michal Mužlay (sparing)
Daniel Vodička (zostavy)

foto»

admin