Súťaže

Majstrovstvá Slovenska 2009

V poslednú májovú nedeľu čakala na náš klub významná súťaž – Majstrovstvá Slovenska v Trnave. Nomináciu tentokrát tvorilo deväť súťažiacich. V konkurencii zástupcov z ďalších slovenských klubov mali naši členovia šancu ukázať, že patria medzi najlepších na Slovensku vo svojich kategóriách.

Na úvod sa do bojov pustili naše mladé nádeje v žiackych kategóriách, v disciplínach tul (zostavy) a T-KI (špeciálne kopy). Ako prvá nás potešila Kristína Blaškovičová, ktorá vybojovala v druhej spomenutej disciplíne striebornú medailu, z ďalších bojov ju bohužiaľ vyradilo nešťastné zranenie nohy. Prvý titul majstra Slovenska pre náš klub získal Tomáš Kuchta taktiež v disciplíne T-KI. Dobre si počínali aj ďalší naši žiaci, Samuel Iracký, Matej Šúrik a Daniel Vodička, hoci medailové umiestnenia im tesne ušli.

V junioroch sa úspešne predviedli Veronika Mikulincová, ktorá získala titul majsterky i vicemajsterky Slovenska a dvomi striebornými medailami nám spravil radosť aj Tomáš Žigo. Za seniorov vybojoval zlato Juraj Ďuračka.

Druhá polovica súťaže sa niesla v znamení sparingových bojov (matsogi) a v testoch sily pri prerážaní dosiek (power test). Tu si druhú, tentokrát striebornú, medailu do zbierky najprv zabezpečil Tomáš Kuchta, medzi juniormi potom Viktor Grznárik a opäť Veronika Mikulincová a Tomáš Žigo. Ten si napokon po troch striebrach „vyprerážal“ aj majstrovský titul v samom závere súťaže.

Hong Ryong Sereď získal na tomto podujatí dovedna 12 medailí a pýšiť sa môže štyrmi majstrami a piatimi vicemajstrami Slovenska.

Výsledky:

1. miesto
Juraj Ďuračka (zostavy)
Tomáš Kuchta (špeciálne kopy)
Veronika Mikulincová (sparing, špeciálne kopy)
Tomáš Žigo (silové prerážanie)

2. miesto
Kristína Blaškovičová (špeciálne kopy)
Viktor Grznárik (sparing)
Tomáš Kuchta (sparing)
Veronika Mikulincová (zostavy)
Tomáš Žigo (zostavy, sparing, špeciálne kopy)

foto »

admin