Súťaže

Smolenice Open 2008

Dňa 25. 10. 2008 sa náš klub zúčastnil na celoslovenskej súťaži s názvom Smolenice Open 2008. Podujatie organizované Taekwon-Do klubom ŠK Drako Smolenice a pod hlavičkou Slovenského zväzu Taekwon-Do ITF malo preveriť naše schopnosti na začiatku novej sezóny 2008/2009.

Hong Ryong tentokrát vyslal do boja 16 súťažiacich v rôznych vekových kategóriách od najmenších žiakov až po seniorov. Súťažilo sa v troch kategóriách, a to: zostavy (tul), špeciálne kopy (T-KI) a sparing. Na tejto súťaži mohli naši zástupcovia vidieť alebo sa aj priamo stretnúť v zápase s viacerými úspešnými slovenskými reprezentantmi, čo je pre každého nepochybne dobrá skúsenosť.

Úvod bol tradične venovaný zostavám, no táto súťažná disciplína sa po chvíli začala prelínať s ďalšou disciplínou, ktorou boli špeciálne kopy. Súťaž teda dostala rýchlejší spád a keďže bolo na programe veľa zápasov, tento krok sme všetci uvítali.

Červení draci, dračice a dráčikovia teda hneď od začiatku bojovali na dvoch frontoch a prvé úspechy na seba nenechali dlho čakať. Radovať sme sa tak mohli z viacerých cenných kovov. Po obednej prestávke nasledoval, taktiež tradične, sparing, teda voľný boj. Vyžrebovanie jednotlivých skupín a zápasov nám prinieslo naozaj neľahkých a kvalitných súperov, no ani tu sme sa nestratili a viacerí svojimi výkonmi upozornili, že s našim klubom treba vždy rátať.

Po akčných a tvrdých bojoch prišla na rad odmena v podobe vyhlasovania výsledkov, kde klub Hong Ryong Sereď získal ocenenie a pohár za tretie miesto v úspešnosti klubov! Celkový počet získaných medailí na tejto súťaži sa pre náš klub zastavil na okrúhlom čísle 20.

Sezóna je stále na začiatku, čaká nás ešte veľa práce, no začali sme sľubne. Tešíme sa, čo bude ďalej.

Výsledky:

1. miesto
Kovačovičová Nikol (tul)
Paulík Peter (sparing)
Žigo Tomáš (sparing)

2. miesto
Mikulincová Veronika (tul, sparing, T-KI)
Mužlay Michal (tul, T-KI)
Kamenár Matej (tul)
Kovačovičová Nikol (T-KI)
Kuchta Tomáš (T-KI)

3. miesto
Ďuračka Juraj (tul, sparing)
Kamenár Matej (sparing, T-KI)
Kopál Richard (sparing)
Kovačovičová Nikol (sparing)
Mužlay Michal (sparing)
Vodička Daniel (tul)
Žigo Tomáš (tul)

foto »

admin