Súťaže

Znojmo Open 2010

Klub Hong Ryong Sereď zakončil ďalšiu úspešnú súťažnú sezónu na 3. ročníku Znojmo Open – medzinárodnej súťaži v Taekwon-Do ITF. V disciplínach zostavy a sparing súťažilo skoro 180 súťažiacich z Bosny a Hercegoviny, Česka, Chorvátska, Maďarska, Rakúska a Slovenska. Za seredský klub bojovalo tentokrát v silnej konkurencii 9 súťažiacich.

Priebeh súťaže sa začal veľmi svižne, keď sa rozbehli súboje na troch ringoch vo všetkých vekových kategóriách. Prvú medailu pre náš klub získal medzi seniormi Juraj Ďuračka, a to hneď zlatú za zostavy. Neskôr pridal aj striebro v sparingu. Trojnásobná majsterka Slovenska, Veronika Mikulincová, potvrdila opäť svoje kvality a s prehľadom vyhrala obe disciplíny. Veronika bola navyše vyhlásená za najlepšiu juniorku súťaže, za čo jej srdečne gratulujeme!

Z našich juniorov bodovali Richard Kopál a Viktor Grznárik, keď si obaja vybojovali strieborné medaile za sparring. V žiakoch bol už tradične úspešný Tomáš Kuchta, ktorý si odniesol zlato zo zostáv.

Celková bilancia nášho klubu je teda 4 zlaté a 3 strieborné medaile, a tak možno skonštatovať, že i tento rok, hoci v menšom počte, než v rokoch minulých, sme sa na tejto kvalitne obsadenej súťaži nestratili.

Výsledky

1. miesto
Juraj Ďuračka (zostavy), Tomáš Kuchta (zostavy), Veronika Mikulincová (zostavy, sparring)

2. miesto
Juraj Ďuračka (sparring), Viktor Grznárik (sparring), Richard Kopál (sparring)

Foto

admin
1 KOMENTÁR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.