Súťaže

Czech Open 2019

Počas prvého marcového víkendu sa štvorica našich najskúsenejších súťažiacich zúčastnila na medzinárodnej súťaži Czech Open 2019 v českom Nymburku. Vo výbere slovenského tímu sa predstavili Tamara Královičová, Ema Valenčíková, Peter Štrpka a Juraj Ďuračka. Medailovo sme ani tento raz neodišli naprázdno!

Deväť krajín, skoro 40 tímov a viac než 400 súťažiacich sa predstavilo na tradičnom medzinárodnom podujatí, ktoré je zaradená do kategórie „A“, čo predstavuje v Taekwon-Do ITF tú najvyššiu kvalitu v rámci Európy. Reprezentačné tímy z krajín ako Estónsko, Grécko, Slovinsko, Ukrajina či domáce Česko patria medzi svetovú špičku a úspechom v takejto konkurencii je tak každý jeden vyhraný zápas.

V disciplíne technické zostavy sa predstavila trojica seredských juniorských zástupcov a najviac sa darilo našej úspešnej pretekárke Eme Valenčíkovej, ktorá nezaváhala ani v jednom zápase a postupne porazila všetky súperky.

Ema si následne na svoje konto pripísala aj bronzovú medailu v športovom boji (sparingu). Obe naše dievčatá štartovali medzi juniorkami (13+) po prvýkrát, náročný prechod do novej vekovej skupiny však zvládli veľmi dobre. V sparingu bol v niektorých kategóriách zisk medaily sťažený novým systémom, keď sa jednotliví súťažiaci museli najprv prebojovať zo svojich skupín až do vyraďovacej fázy, pričom zo skupín postupovali iba víťazi. To sa týkalo aj Petra Štrpku, ktorý svoju skupinu vyhral, a vo „vyraďovačke“ potrápil aj úradujúceho juniorského vicemajstra Európy. Peter napokon obsadil celkové 3. miesto. Okrem juniorov sa predstavil v sparingu medzi dospelými aj Juraj Ďuračka, ktorý vo svojej skupine skončil druhý, a postup do finálovej fázy mu tak tesne ušiel.

Naši reprezentanti teda v Nymburku získali 3 cenné kovy – 1x zlato a 2x bronz – čím slovenskému tímu prispeli k celkovému zisku dvanástich medailí!


Výsledky

1. miesto
Ema Valenčíková (zostavy)

3. miesto
Peter Štrpka (sparing), Ema Valenčíková (sparing)

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.