Súťaže

Majstrovstvá Slovenska 2018

Tradičným vrcholom roka na domácej taekwondo scéne bývajú Majstrovstvá Slovenska a inak tomu nebolo ani tento rok. V sobotu 27. októbra 2018 sme sa zúčastnili na tohtoročnom slovenskom šampionáte v Nitre a opäť sme potvrdili našu príslušnosť medzi najlepšími slovenskými klubmi!


Do Nitry sme tentokrát vyslali 19-členný tím zložený zo žiakov a juniorov a tí bojovali o cenné kovy s taekwondistami od Bratislavy až po Prešov.

Prvou disciplínou boli technické zostavy, kde sa na najvyššie stupne dostalo päť zástupcov Serede. Strieborné medaily si odniesli Alex Georgiev a Simon Rajský a zlato vybojovali Ľubomír Králik, Lucia Lakatošová a Ema Valenčíková.

V disciplíne špeciálnych kopov (kopy na výšku vo výskoku) sme mali štvornásobné zastúpenie a úspešní boli dvaja naši členovia. Medzi žiačkami triumfovala Ema Valenčíková a medzi juniormi Michal Fidlér.

Najviac medailí sme získali v disciplíne sparing, a to až 16! Bronzové stupne víťazov obsadili v žiackych kategóriách Tomáš Dušecina, Ľubomír Králik, Nicole Iracká, Lucia Lakatošová, Martin Švanda a Oliver Klotton a v kategórii juniorov Michal Fidlér. O stupeň vyššie sa v sparingu medzi žiakmi prebojovali Martin Hindický, Tamara Královičová a Lukáš Kujovič a v junioroch Peter Štrpka. Medaily zlatého lesku v tejto disciplíne vybojovali Kristian Georgiev, Patrik Hrdlovič, Samuel Ruman, Michaela Šuláková a do tretice Ema Valenčíková. Ema si vďaka zisku troch zlatých medailí odniesla zaslúžene aj pohár pre najlepšiu žiačku súťaže!

Spolu teda náš tím na Majstrovstvách Slovenska 2018 získal 23 medailí, z toho 10 zlatých, 6 strieborných a 7 bronzových. Vďaka týmto skvelým výsledkom sa Sereď opäť dostala medzi slovenskú špičku, keď bola vyhlásená za 2. najlepší klub súťaže!

Taekwon-Do klub Sereď aj tentokrát ďakuje mestu Sereď za podporu počas celého roku 2018.


Výsledky 

1. miesto
Michal Fidlér (špeciálne kopy), Kristian Georgiev (sparing), Patrik Hrdlovič (sparing), Ľubomír Králik (zostavy), Lucia Lakatošová (zostavy), Samuel Ruman (sparing), Michaela Šuláková (sparing), Ema Valenčíková (zostavy, sparing, špeciálne kopy)

2. miesto
Alex Georgiev (zostavy), Martin Hindický (sparing), Tamara Královičová (sparing), Lukáš Kujovič (sparing), Simon Rajský (zostavy), Peter Štrpka (sparing)

3. miesto
Tomáš Dušecina (sparing), Michal Fidlér (sparing), Ľubomír Králik (sparing), Nicole Iracká (sparing), Lucia Lakatošová (sparing), Martin Švanda (sparing), Oliver Klotton (sparing)

Ďalšie ocenenia

Najúspešnejšia žiačka súťaže – Ema Valenčíková
2. najúspešnejší klub súťaže – Sereď

Fotografie z podujatia nájdete tu.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.