Súťaže

1. Znojmo Open

Vrchol súťažnej sezóny 2007/2008 prišiel pre klub Hong Ryong v sobotu 21. júna 2008 v podobe súťaže Znojmo Open 2008.

Pätnásť-členná výprava – z toho 12 súťažiacich – sa vybrala do pekného mesta na juhu Čiech v piatok večer. Všetci dobre naladení a pripravení ukázať, čo sa za celý rok naučili. Cesta prebehla rýchlo a bez problémov, nasledovala registrácia, ubytovanie sa, menšie posedenie s debatou o taekwonde, skok s pizzou cez obrubník…

Po nie veľmi dlhom spánku (niektorých z nás) nás v sobotu konečne čakal deň D so začiatkom súťaže stanovenom na 9:00. A tak sa aj stalo – bez zbytočných zdržovaní, presne tak, ako má byť. Súťaž mala medzinárodnú účasť, kde okrem domácich českých klubov a nášho slovenského, sme si mohli zmerať sily aj s reprezentantmi Rakúska a akousi čerešňou na torte z pohľadu účasti bola reprezentantka Nového Zélandu.

V začiatočnej disciplíne tuly sa po pomalšom rozbiehaní naši závodníci vypäli k výborným výkonom a získali veľa cenných kovov. Najmä trojčlenná seniorská ekipa sa tentokrát nenechala zahanbiť svojimi mladšími kolegami a vyhrala trikrát zlato.

Druhou disciplínou boli tímové zostavy, kde sme postavili do boja náš štvorčlenný chlapčenský tím, ktorý na našu veľkú radosť vybojoval strieborné medaile.

Akčný sparing prišiel na rad ako tretí. Tu už len s polovičným počtom účastníkov z našej strany, čo budeme chcieť do budúcnosti určite vylepšiť. Snaha bola u všetkých veľká, ale i súperi dosť kvalitní. Samozrejme ani tu sme neodišli na prázdno.

Na záver prišiel ešte zaujímavý tímový sparing, v ktorom sme bohužiaľ svoje zastúpenie nemali, no sledovať, ako dvojmetrový chlap stojí v ringu proti chlapcovi, čo mu je po pás, bolo naozaj zábavné. Podotýkam, že išlo naozaj len o zábavu, žiadny tvrdý boj.

Po exhibičnom tanečnom vystúpení prišlo na rad odovzdávanie diplomov a medailí tým najlepším a počuť toľko krát Hong Ryong Sereď, Slovensko a vidieť našich členov na stupňoch víťazov bol naozaj výborný pocit. Seredský klub bol navyše ocenený ako druhý najúspešnejší klub súťaže, čo je skvelý úspech a zadosťučinenie pre každého z nás.

Súťaž v Znojme nám dala veľa, ukázala, čo zlepšiť, i to, v čom sme dobrí a dodala nám kus sebavedomia a chuti pokračovať v nastolenej ceste. Už teraz sa tešíme na súťaže v budúcej sezóne, veríme, že sa v nich nestratíme a presadíme minimálne tak dobre ako v tej uplynulej.

Výsledky:

zlato:
Žigo Tomáš (tul, sparing)
Kovačovičová Nikol (tul)
Čambál Juraj (tul)
Ďuračka Juraj (tul)
Hrušovský Peter (tul)
Mikulincová Veronika (sparing)

striebro:
Kružlíková Katarína (tul)
Grznárik Viktor (sparing)
Team HR Sereď muži (team tul)

bronz:
Kopál Richard

foto »

admin